Čas obřadu - důležité rozhodnutí pro Váš rozpočet

Ač se to nezdá, čas obřadu hraje největší roli pro Váš rozpočet. Jak už jsme se zmiňovali v our story, v zahraničí je preferovanější večerní čas. Proč? Odpověď je jednoduchá. Hlídají si rozpočet, rádi před akcí odpočívají nebo jsou přes den zaneprázdněni prací nebo dětmi.

Obřad brzy ráno nese svá uskalí. Např. obřad 10:00 hod. V obřadní síni musíte být nejdéle půl hodiny předem. Cca od 8:00 hod. uvítat hosty, mirtování a cesta na obřad, podle toho, jak daleko od obřadního místa bydlíte. Nevěsta - účes, líčení, oblékání, vstávat musí cca v 5:00 hod. Před svatební stres může vyvolat nespavost, a tak nevěsta naspí všeho všudy pár hodin. A do večera daleko. K tomu vysoké podpatky a na svatbu jen tak nezapomene. A rozpočet? Ranní občerstvení pro hosty, svatební tabule už od oběda. Bude trapné přeci říci, že jsou novomanželé unavení, a tak se pojede do ranních hodin druhého dne. Kapela začne hrát, aby zábava nestála, těsně po obědě cca do 01:00 hod. Pokud to ovšem uhraje. Většina kapel hraje max. 8 hod. Kývnou určitě i navíc, avšak jsou delší nebo četnější přestávky. Obsluha od oběda do posledního hosta.

Posunete-li obřad alespoň na odpoledne, ušetříte z části za všechny výše uvedené body a řemesla.

A co obřad úplně večer? U nás není moc oblíbený, snoubenci se ho obávají pro jeho nevšednost a snad proto, že by jim něco uteklo nebo něco nestihli. Také rodiče snoubenců hrají velkou roli. Co by tomu řekli apod. A určitě si dokážete spočítat, kolik z Vašeho rozpočtu ušetříte. Společnou večeří začínáte, kapela, obsluha, catering ... všechna řemesla začínají o několik hodin později. A čas jsou peníze. A co obřad a svatební tabule? Zážitek velmi emotivní a nezapomenutelný. Svíčky, květiny, krásná teplá noc. Je jedno, zda máte v dohledu haldu písku nebo firemní auto. Ve tmě a v záři světel obřadního místa je vidět pouze na Vás. Navíc jste odpočatí, na přípravu máte spoustu času, ratolesti Vašich hostů už spinkají, sladkého se jí jen po málu ... Všimli jste si, že i některé objekty jsou večer hezčí? Snad proto, že není vidět, co vidět nechceme nebo naopak, záře světel podtrhne krásu objektu.

Tak co, nezkusíte to? My jsme rozhodně pro.