Cenové nabídky, co je tvoří a ovlivňuje

Jak jsme slíbili, tak činíme. Vracíme se k nabídkám. Nabídku ovlivňuje spousta faktorů, a to nejen u nás, ale i u ostatních řemesel. Na naši otázku při konzultaci: " máte catering?" Klient odpoví: "no máme dva tipy, známí nám doporučili jednoho za 600,- Kč za osobu a druhého za 750,- Kč za osobu." Po dalších otázkách se dozvíme, že klient neví vůbec nic a víc se na první pohled přiklání k levnější variantě. Někdy levnější neznamená levný a naopak. Někdo počítá cenu za osobu i s obsluhou, nádobím, dopravou ..., někdo počítá jen jídlo a ostatní pak účtuje zvlášť. Nabídku ovlivní i objekt, kde se akce realizuje. Známe i takové prostory, kde se voda přivádí dlouhou hadicí, elektřina se připojuje přes prodlužovačky, v objektu není žádné nádobí, stoly, židle, možnost umýt nádobí, v podstatě není možná suchá i mokrá varianta a je zapotřebí stanů apod. A na to nemusí mít každý catering zázemí. A nic není zadarmo. Není od věci se v takovém případě zamyslet nad tím, zda by nebylo lepší poohlédnout se po jiném objektu, který by Vám tyto výdaje rovnou ušetřil.

Zámek nebo louka? Zámek za 7 000,- Kč bez výzdoby a koordinace, louka zadarmo - zaplatíte pouze výzdobu a koordinaci.

Živá hudba nebo reprodukovaná? Na živou žádná nemá, ale profesionální živá bude stát 2 000,- Kč za obřad, reprodukovaná od nás v ceně obřadu.

Kapela pro svatební veselí nebo DJ? Kapela 8 000,- Kč, DJ 5 000,- Kč.

Fotograf celý den? Připravte si 12 000,- Kč včetně upravených cca 200 fotek. Pouze obřad 5 - 8 000,- Kč. Dokumentovat, jak jíte a tančíte, může každý z Vašich hostů fotoaparátem, který jim předem připravíte na svatebním veselí.

Květiny? Tam se přikláníme spíše k profesionalitě, je to významný doplněk výzdoby. Počítejte až 20 % z celkového rozpočtu. Avšak můžete volit i variantu 50:50. Vše pro obřad od profesionála, svatební veselí svépomocí. Ušetříte 10 %. V takovém případě je ale nutné volit pro obřad takovou vazbu a květiny, které můžete i vy natrhat pro svatební veselí v okolní přírodě. Květinová výzdoba musí tvořit celek.

Dort a sladké 6 000,- Kč. Pomůžou-li Vám babičky, nechte si udělat svůj svatební dort od profesionálního cukráře, ostatní ať zařídí rodina. Ušetříte 3 000,- Kč.

Že lze ušetřit na šatech jsme se už zmiňovali před tím. Navíc jednodušší šaty jsou víc trendy. Ale na první pohled při zkoušce právě jednoduchých šatů, nevěstu obvykle moc nezaujmou. Stojí před zrcadlem v bílých šatech s černou podprsenkou, na nohách silonové ponožky, vlasy, make-up, lak na nehtech po 8 hodinové pracovní době. Kombinace ne zrovna sama sobě líbím se. Odmyslíme si pravý opak všeho out, co jsme zmínili, přimyslíme natočené vlasy a v nich květinový věneček, v ruce krásnou, velkou, rozcuchanou květinu, máme trendovou nevěstu jako lusk. Cca 4 000,- Kč. Velké a drahé róby působí famózně už při zkouškách. Avšak za okamžitou okázalost připlatíte ne malý peníz. Cca 20 000,- Kč.

Výzdoba svatebního veselí a obřadu. Můžete v našem obchodě nakoupit dekorace, zapůjčit inventář, látky atd. Nenáročnou a hezkou zvládnete sami cca 10 000,- Kč. Profesionální na míru od 10 000,- Kč a výše.

Na čem bychom nešetřili? Určitě ne na obsluze. Vždy mějte dostatečný počet lidiček, kteří budou odklízet nádobí, stát za barem, roznášet, mýt nádobí atd. Dále pak na koordinaci min. obřadu a informovanosti hostů - informační tabule, harmonogram dne atd. Na přípravě sálu a konečném úklidu. Není horšího rozhodnutí než toho, že si připravíte židle, stoly atd. v den svatby nebo den předem. Ze svatby budou starosti nežli radosti. Za pravdu dá, kdo už zkusil. Dalším šíleným rozhodnutím je závěrečný úklid. Po 2 hodinovém spánku máte 2 hodiny na to, předat objekt ve vyšpíglovaném stavu. Uff. Fuška a velká. Neptejte se ani, co všechno k uklízení najdete.

Je toho hodně, co bychom mohli jmenovat, ale to už je lepší si o tom popovídat.

Všechny uvedené ceny jsou od oka zprůměrovány, musí se brát v úvahu počet hostů, doprava, doba realizace atd. Doufáme, že vám byl článek přínosem.